Hair-експерти поділилися з Cosmopolitan корисними порадами, як правильно розчісувати волосся, щоб не пошкодити його.

Читайте також Якщо втомилися від розпущеного волосся: 7 стильних зачісок на кожен день

Як правильно розчісувати волосся

  • Розчісувати волосся потрібно всім, незалежно від його довжини. Таким чином ви уникнете пошкодження внаслідок заплутаних волосин.
  • Не варто одразу після миття розчісувати волосся. Адже лусочки волосяної кутикули ще не встигли повністю закритися, тому у цей момент волосини найбільш вразливі. Якщо є необхідність взаємодіяти із вологим волоссям, то робіть це гребінцем із рідкими зубцями поверх маски чи кондиціонера.
  • Після миття обгортайте волосся м’яким рушником приблизно на 10 хвилин. Після води і шампуню волосся вбирає воду до 30% власної маси, тому буде ламким під час розчісування.

Після миття волосся
Що робити після миття волосся / Фото Pexels

  • Якщо вологі кінці волосся переплуталися між собою, то розчешіть пасма руками та дозвольте їм підсохнути.
  • Якщо у вас коротке волосся, то розчісуйте його у напряму від шкіри голови донизу. З довгим волоссям варто поводитися по-іншому: рухайтеся гребінцем від кінців волосся, легенько підтримуючи його, і повільно рухайтеся вгору.
  • Кучеряве волосся варто розчісувати вологим. Але попередньо нанесіть на нього кондиціонер.
  • Зручно мати одразу два інструменти для розчісування волосся: масажну щітку та гребінець. Важливо, аби зубці не було близько розташованими один до одного. Гребінець обирайте із натурального дерева, а щітку – з натурального ворсу.
  • Обов’язково регулярно очищуйте інструменти для розчісування волосся. Адже на них збирається бруд та секрети сальних залоз.

Інструменти для волосся
Інструменти для розчісування волосся / Фото Unsplash

  • Не позичайте свій гребінець нікому. Будь-який матеріал схильний накопичувати не лише секрет сальних залоз, а й яйця паразитів і патогенні грибки.
  • Розчісувати волосся двічі або тричі на день буде достатньо.

На що звертати увагу при виборі щітки

Існує велика кількість різних щіток і гребінців, зазначає Parfumion.

Гребінці

Дерев’яні гребінці

Їх можна використовувати для щоденного розчісування. Вони також підходять практично для будь-якого волосся. Дерев’яні гребінці добре розчісують, не електризують та не травмують волосся.

 Дерев'яні гребінці
Дерев’яні гребінці підходять для будь-якого волосся / Фото pexels

Металеві гребінці

Не рекомендується для щоденного використання, але таким гребінцем можна дуже легко начесати волосся f,j розділити його на прядки.


Гребінці можуть бути металевими та дерев'яними / Фото pexels

Щітки

Брашинг

Циліндрична щітка, яка має отвори в середині. Вона призначена як для закручування, так і для вирівнювання локонів. Брашинги бувають з натуральною або штучною щетиною.


Брашинг не підходить для щоденного використання / Фото flario

Масажна щітка

Щітка призначена для масажування шкіри голови, що є дуже корисним. Існує декілька видів таких щіток: жорстка, м'яка та комбінована. Краще використовувати м’яку, адже їх виготовляють з натуральної кабанячої щетини. Масажна щітка добре розгладжує волосся, надає йому блиску та гладкості.

Масажна щітка

Пласка щітка

Вона призначена для розчісування довгого та густого волосся. Крім того, пласку щітку використовують для випрямлення волосся за допомогою фена.


Пласка щітка підходить для довгого та густого волосся / Фото productosdepeluqueriahoc.com

Щітка "риб'яча кістка"

Це практично універсальний варіант для довгого або короткого прямого волосся. Використовується для вкладання, сушіння та розчісування волосся.


Найбільш універсальна щітка / Фото parfumion