Інтернет-видання "Букви" опублікувало уривок із книги Ненсі Еткофф. У ньому описано низку експериментів, яким дали загальну назву "несправедливість уродженого". Участь у дослідженнях взяли 75 студентів чоловічої статі.

Дізнайтеся: Чи допомагає макіяж та красивий одяг жінкам відчувати себе впевненіше

Некрасивих у пожежі рятувати не буду

Чоловікам показали знімки візуально привабливих та непривабливих жінок. Потім їм дали завдання уявити декілька гіпотетичних ситуацій, пов’язаних із героїнями на фото, та прокоментувати свої дії в кожній із них. Наприклад: допомогти переставити меблі, дати гроші в борг, віддати нирку, стати для когось донором крові, врятувати із палаючого будинку та інші такого ж типу. Результати показали, що чоловіки охоче допоможуть у кожному випадку красивій дамі, а тій, яка їм зовнішньо не подобається, можуть лише позичити гроші.

Слова можуть відрізняти від діла. Тому психологи не лише ставили питання учасникам, а й перевіряли їхню поведінку, інсценізуючи схожі ситуації (дрібніші звісно). Отримані результати від попереднього опитування підтвердилися.

Для прикладу, одна із таких ситуацій була наступною: в телефонній будці залишили монетку і жінки підходили туди і питалися у людей, які були всередині, чи часом не знаходили вони її грошей. До будки підходили красуні та не зовсім ошатні жінки і ставили одне й те ж саме питання про монетку. 87% чоловіків та жінок повертали монетку дівчині, яка була вродливою, іншій – лише 64%.


Чому вродливим жінкам охочіше допомагають / Фото Unsplash

Красуням все можна вибачити

Ще один експеримент, який довів, що чоловіки швидше допоможуть симпатичній жінці. Навіть якщо та ставиться до них зверхньо. У цьому випадку учасниками також були чоловіки та жінки. Привабливі представниці жіночої статі критикували чоловіків з ніг до голови, а непривабливі – хвалили. Потім у чоловіків питали, хто викликав у них більшу прихильність. За підсумками, більшість були на стороні некрасивих дівчат. Проте, коли обидві групи жінок звернулися до чоловіків за незначною допомогою, з великим ентузіазмом на ділі допомагали красуням.