Масаж шкіри обличчя стимулює кровообіг, зміцнює епідерміс та м’язи, зберігає шкіру гладкою, молодою та еластичною. Сегодня пише, що такий вид масажу знімає набряки і підвищує тонус шкіри. Тривалість процедури не займе у вас більше 5-7 хвилин.

Ще один різновид масажу вдома: Сухий масаж щіткою: як правильно робити, його переваги та недоліки

Ваші рухи повинні бути правильними: у напрямі за масажними лініями та не надто сильними. Не можна розтягувати шкіру чи розтирати обличчя. Таким чином висока ймовірність тільки більше нашкодити собі. Масаж рекомендується відтермінувати, якщо на обличчі є гнійні висипання, запалення, відкриті тріщинки чи опіки, а також, коли підвищений рівень волосатості на обличчі.

Масажні лінії на обличчі

  • Чоло: проводьте обома руками в протилежні боки від центру лоба до скроней.
  • Очі: масажуйте легкими рухами навколо очного яблука. Тобто, від внутрішнього кутика ока до зовнішнього по верхній повіці, а потім в протилежному напрямі. З нижнього повікою така сама техніка, але починати треба навпаки: від зовнішнього кутика до внутрішнього.
  • Ніс: починайте масажувати із перенісся – верхньої частини носа, яка є між очима й безпосередньо прилягає до лоба, утворюючи заглиблення. Від неї плавно опускайтесь до кінчика носа по його верхній "спинці". На кінчику носа зупиніться та переходьте на крила.
  • Щоки: тут важливо рухатись від кутиків рота до слухових ходів у вухах.
  • Підборіддя: зробіть точку обома пальчиками в центрі підборіддя та розводьте їх у протилежному напрямку до мочок вух.
  • Губи: проводьте пальцями від середини верхньої губи до крил носа. А потім знову поверніться до губи і масажуйте лініями до верхньої частини вуха.

Нагадаємо: перед масажем обличчя ретельно очистіть його та вимийте руки з милом. Для кращого ефекту капніть на долоні трішки ефірної олії.


Масажні лінії обличчя / Фото з відкритих джерел

Як правильно робити масаж обличчя самостійно

Важливо, щоб шкіра була зафіксованою та не розтягувалась. Для цього відведіть підборіддя трішки вперед і легенько відкрийте рот. Завжди масаж обличчя починайте із верхньої частини. Круговими рухами пальців проведіть за масажними лініями на чолі: від середини до скронь. Повторіть 3 рази. Ще можете покласти за цією ж схемою провести долонями, але просто за лініями без кругових рухів. Натомість періодично зупиняйтесь і легенько натискайте на обличчя.

Чоло також можна масажувати в напрямку від брів до лінії росту волосся. Пізніше опускайтеся вниз: затуліть очі і легенько починайте масажувати повіки. Подушечками безіменних пальців за бажанням обережні натисніть на внутрішні кутики очей.

Щоб зробити масаж ефективнішим, вам потрібно знати: кругові рухи тонізують шкіру, додають еластичності і пружності, розтирання і легке пощипування – знімає спазм, стимулює кровообіг, поплескування розслабляє м’язи і зменшує набряки.