Чи потрібно нігтям відпочивати від гель-лаку: ознаки та догляд під час відсутності манікюру

15 вересня 2020, 13:57
Читать новость на русском

Нігтям інколи потрібно відпочивати від щільного покриття гель-лаком. Окрім того, що вони хочуть "подихати", для перерви від манікюру існують вагоміші причини. Дерматологиня та нейл-експерт із Нью-Йорку Дана Стерн назвала 5 ознак, коли варто припинити фарбувати нігті на деякий час, і розповіла, як за ними доглядати під час цього.

Перерву від носіння гель-лаку варто робити не лише тоді, коли ви помічаєте, що на нігтях з’являється нездоровий жовтий відтінок, а й за інших причин. Дана Стерн поділилася ними з Allure.

Читайте також: Експерименти та додаткові процедури: звички жінок, у яких завжди ідеальний манікюр

Ознаки, що нігтям потрібно відпочити від гель-лаку

  • Поява грануляції кератину (шорсткі та білі плями на поверхні нігтя).
  • Лущення нігтьової пластини.
  • Гряди та розщеплення на нігтях.
  • Зміна кольору.
  • Зневоднена кутикула.


Коли нігтям потрібно відпочити від гель-лаку / Фото Unsplash

Такі проблеми виникають не лише через тривале носіння гель-лаку на нігтях, а й також їх можуть викликати неправильна підготовка до манікюру та чистка.

Якщо електричну пилку або надто абразивні буфери використовують для полірування поверхні нігтя, то вони можуть витіснити поверхневі оніхоцити – нігтьові клітини, які складаються з кератинів. Це може призвести до лущення, розщеплення та загальних нерівностей на нігтьовій пластині,
– розповіла експерт у темі нігтів Дана Стерн.

Цього можна уникнути, якщо відповідально підходити до вибору майстра з манікюру. Важливо, щоб він обережно робив чистку нігтів та надмірно не шліфував їх: вас не повинно нічого пекти під час процедури та ви не маєте відчувати болю.

Нейл-експерти рекомендують ніколи не здирати гель-лак. Таким чином ви зможете дуже пошкодити поверхню ваших нігтів. Навіть ненавмисне ушкодження нігтя викликає грануляцію кератину.

Якщо ви помітили на нігтях будь-яку із 5 ознак, то вам варто зробити перерву між манікюром, допоки не усуните проблему. Якщо нігтьова поверхня пошкоджена механічним або хімічним способом, то відновлення може тривати довше.


Як мати здорові нігті / Фото Unsplash

Як правильно доглядати за нігтями між процедурами манікюру

  • Підтримуйте нігті у зволоженому стані – щодня використовуйте спеціальну сироватку для зволоження, яка добре вбирається та не залишає жиру на нігтях.
  • Користуйтеся зволожувальною олією для кутикули, аби вона не пересихала та не відокремлювалася від нігтя.
  • Не можна кусати нігтів. Ця звичка має властивість спричиняти інфекцію пальців. Оскільки ви передаєте травмованій шкірі бактерії із рота.
  • Для підтримки нігтів у здоровому стані споживайте поживні речовини. Дефіцит вітамінів групи B, а саме біотину, є пов’язаним із слабкістю нігтів. Перш ніж вводити у свій раціон різноманітні добавки, слід проконсультуватися з лікарем.