Що потрібно знати про ефірні олії та ароматерапію: відповідь експертів
Про властивості ефірних олій говорять багато. Вони можуть слугувати навіть засобами для оздоровлення. Якщо точніше, то з їхньою допомогою проводять ароматерапію, яка сприяє покращенню настрою та зовнішнього вигляду.
Ефірні олії можна легко інтегрувати у свою щоденну рутину догляду за шкірою. Також у них є й інші функції. Більше про ефірні олії автори Elle дізнавалися в експертів.
Треба знати: Що таке парфумерні олії та як ними користуватися
Що таке ефірні олії
Засновник сучасної фармацевтичної марки Anatome, Брендон Мердок пояснює, що ефірні олії – це рослинні екстракти чи ботанічні речовини, які добуваються із рослинних зразків. Ці інгредієнти науковці отримують зі всього світу. А компоненти, з яких створюються ефірні олії, зазвичай бувають в корені, насінні, квітках та корі.
У чистому вигляді сполуки є концентрованими та сильнодіючими. Адже саме вони надають рослині запаху, захищають її від впливу негативних факторів довкілля та допомагають запилюватися.
Ефірні олії використовують для проведення ароматерапії / Фото Pexels
Які є переваги ефірних олій
Окремий рослинний екстракт володіє іншими властивостями, які науково підтверджено Aromatherapy Associates. Декілька із них:
- заспокоюють;
- борються з мікробами;
- розслабляють;
- корисно впливають на шкіру та дихальні шляхи;
- очищують;
- використовують для проведення ароматерапії.
Це метод лікування із застосуванням натуральних ефірних олій, що вводяться в організм через дихальні шляхи, шкіру або слизові оболонки. Мета ароматерапії: стимулювати захисні чинники організму і зміцнити його імунітет до будь-яких патогенних факторів.
Які є види ефірних олій
Майже з усіх рослин можна добути ефірну олію, тому є сотні різноманітних їхніх видів. Представники Aromatherapy Associates кажуть, що чудодійні олії можуть варіюватися від цитрусовий олій, як рожевий грейпфрут і бергамот, до таких квіткових рослин, як троянда і герань, листя дерев сосни та евкаліпту.
Наприклад, для миттєвого покращення настрою використовуйте олії троянди, неролі та жасмину. Вони мають здатність знижувати рівень тривоги в організмі та сприяти вашій зосередженості. Отримати порцію здорового сну допоможуть олії лаванди, ромашки та золотобородника. Правильному диханню сприяють ефірні олії кипарису, камфори та розмарину.
Які існують види ефірних олій / Фото Pexels
Перш ніж придбати ефірну олію, потрібно знати кілька порад:
- купуйте у надійного представика;
- ніколи не використовуйте у чистому вигляді (можна поєднувати з кокосовою олією, мигдальною чи примули);
- якщо ви не впевнені, чи є у вас певні заборони щодо використання ефірних олій через стан здоров’я, то проконсультуйтеся з лікарем перед покупкою.