Термозахист для волосся досі піддається дискусіям серед представників і споживачів косметологічних продуктів. Усі крапки над "і" розставили Lab Muffin.

Дізнайтеся Таємниця ідеального волосся: який інгредієнт використовує Вікторія Бекхем для hair-догляду

Як відбувається пошкодження волосся?

Випрямлячі та інші прилади, якими ми користуємося, нагрівають волосся від 95 до 170 градусів Цельсія. А структура волосини починає руйнуватися від 130 градусів. Через це виникають певні пошкодження:

 • пігменти, які забарвлюють ваше волосся, змінюються (наприклад, вибілене волосся стає мідним);
 • білки кератину, які роблять волосся міцним та еластичним, руйнуються;
 • зовнішня поверхня (кутикула) волосся тріскає та ламається;
 • волога випаровується з середини волосин (якщо ви робитимете укладку на мокре волосся, то пара буде проходити через нього, при цьому руйнучи його).


Чому потрібен термозахист для волосся / Фото Pexels

Як працює термозахист?

До складу термозахисних спреїв є багато компонентів, які зменшують негативний ефект від гарячої пари. Але користь лише деяких з них науково підтверджена.

Дослідження

У 1998 році дослідники розглянули вплив таких речовин: акрилат сополімер PVP/DMAPA, кватерніум-70 гідролізований рослинний білок (у складі косметичних продуктів їх зазвичай позначають так: PVP/DMAPA acrylates copolymer, quaternium 70, hydrolyzed wheat protein). Використовуючи всі три речовини, вчені встановили, що на 10-20% було менше шкоди від теплової обробки волосся. Розчини працюють у низьких концентраціях, бо для дослідження брали лише по 1% кожного.

Усі інші інгредієнти, з яких складається термозахисний спрей, також працюють на ущільнення волосяної кутикули і захисту волосин. Просто менш ефективно. Зокрема властивості багатьох із них ще не так добре вивчені.


Термозахист захищає лише на 50% / Фото pexels

Безумовно, термозахист вам потрібен, якщо ви часто випрямляєте чи вирівнюєте волосся. Але навіть від не гарантує повного захисту. Максимальний результат досліджень ефекту термозахисту показав лише 50%.

Як обрати термозахист

Обов'язково перед покупкою зверніть увагу на склад, зазначає lady.tochka.net.

 • Термозахист повинен мати гіпоалергенний склад, який буде не тільки захищати волосся, а й не викликати подразнення.
 • Також у складі мають бути вітаміни та спеціальні активні речовини, які відповідають за зміцнення, відновлення, зволоження локонів.

Як потрібно користуватися?

 1. Миємо волосся.
 2. Підсушіть волосся рушником.
 3. Розподіліть термозахист по всій довжині волосся, рівномірно розподіляючи за допомогою гребінця.
 4. Особливу увагу приділяйте волоссю біля обличчя.
 5. І лише після цього починаємо сушити волосся феном чи робити укладку іншим приладом.