Як доглядати за сухою і пошкодженою шкірою, використовуючи емоленти: що це та їхні форми
Шкіра – це не лише складова вашого зовнішнього вигляду, вона захищає вас від негативного впливу навколишнього середовища. Проте епідерміс легко пошкодити, тому йому потрібен додатковий догляд. З наслідками пошкоджень можуть впоратися емоленти.
Емоленти – це компоненти у складі доглядової косметики, які допомагають відновити стан сухої та пошкодженої шкіри. Elle детальніше розповів, що таке емоленти та яких форм вони бувають.
Корисно знати: Осінній догляд за шкірою обличчя: причини лущення та способи від нього позбутися
Користь емолентів для шкіри
Емоленти володіють протизапальними властивостями, вони допомагають позбутися свербіння та лущення. Спеціалісти можуть навіть призначати емоленти в комплексі з лікувальними препаратами для покращення стану дерми.
Що таке емоленти
Це жири та жироподібні речовини, які містяться в складі косметичних засобів. Емоленти складаються з пом’якшувальних, зволожувальних, відновлювальних і антиоксидантних компонентів.
Особливістю емолентів є те, що вони призначені лише для зміцнення природного водно-ліпідного бар’єру, який сприяє утриманню вологи всередині шкіри та її захисту від впливу шкідливих зовнішніх чинників. Також цей бар’єр допомагає епідермісу відносити свою структуру, заповнює простір між клітинам шкіри живильною сумішшю ліпідів та амінокислот.
Чим корисні емоленти для шкіри / Фото Unsplash
З чого складаються емоленти
- Натуральні антиоксиданти.
- Комплекси амінокислот.
- Гіалуронова кислота.
- Олія каріте та макадамії.
- Тригліцериди кукурудзяної олії.
- Карбамід.
- Пантенол.
Як застосовувати емоленти / Фото Pexels
Які є форми емолентів
- Шампунь. Продукт призначений для м’якого очищення та ефективного живлення шкіри голови. Він повинен активізовувати клітковий метаболізм та регенерацію, заспокоювати шкіру голови, нейтралізувати свербіж та лупу, а також зберігати нормальний стан шкіри голови.
- Мило відповідає за баланс між утриманням вологи та очищенням. Завдяки утворення піни засіб також захищає шкіру.
- Лосьйон і молочко. Ці форми емолентів вважають найлегшими. Їх слід наносити тонким шаром для зволоження. Зокрема, можна використовувати продукти місцево на ділянках обличчя, де є запалення.
- Крем довше вбирається у шкіру, ніж лосьйон, але натомість володіє кращим зволожувальним ефектом та захищає обличчя від дегідратації. Також крем сприяє відновленню клітин шкіри, утримує вологу та не залишає жирних слідів.
- Бальзам і мазь вважають найбільш жирними та щільними формами емолентів. Їх корисно використовувати для шкіри, на якій яскраво виражені лущення та сухість. Адже продукти здатні проникнути глибше в дерму і мають триваліший ефект.