Міцелярну воду потрібно обирати відповідно до вашого типу шкіри. Про основні критерії, на які слід звернути увагу під час вибору, розповідає Vogue.

Читайте також Що потрібно знати про ВВ-крем: переваги, недоліки та як обирати

Що таке міцелярна вода

Продукт містить активні компоненти, які називають міцелами. Вони виконують важливу функцію: наче магніт, очищуючи шкіру обличчя від залишків косметики, притягують весь бруд.

Важливо те, що використання міцелярної води є безпечним для обличчя, тому що засіб не має властивості пошкоджувати ліпідні структури. Таким чином після очищення ви не відчуватимете сухості та стягнутості на шкірі.

Міцелярну воду рекомендують використовувати не лише для видалення макіяжу, а й протирати нею обличчя зранку, аби наносити косметику на чисту шкіру, яка могла накопичити забруднення під час сну. Також застосовуйте засіб після фізичних навантажень, щоб позбутися потовиділення.

Міцелярна вода
Особливості міцелярної води / Фото Pexels

Як правильно вибрати міцелярну воду

  • Для сухої шкіри. Якщо очищувати шкіру надмірно, то можна викликати сухість. Аби уникнути втрати вологи, вибирайте ту міцелярну воду, яка містить зволожувальні та живильні компоненти: гіалуронову кислоту, гліцерин або гель алое вера.
  • Для жирної шкіри. Вам знадобляться засоби для догляду, які мають властивість регулювати вироблення шкірного сала. Зверніть увагу, щоб у їхньому складі були цинк або мигдальна кислота. Також можете користуватися міцелярною водою із матуючим ефектом.
  • Для проблемної шкіри, яка схильна до висипань. Міцелярна вода також може сприяти покращенню стану вашої шкір. Якщо ви боретеся із прищами, які провокує активне вироблення шкірного сала, то користуйтеся засобом для очищення шкіри із вмістом цинку, саліцилової кислоти і вітаміну C.
  • Для чутливої шкіри. Вам потрібен засіб із ніжною та м'якою формулою.

Чому не можна зловживати міцеляркою

Попри те, що міцелярна вода корисна для шкіри, але зловживати нею все ж таки не варто, розповідає дерматолог Вікторія Миронюк, пише 24 канал.

Деякі ПАРи (поверхнево-активна речовина) залишаються на шкірі обличчя та можуть викликати подразнення. Навіть, якщо на здорову молоду шкіру двічі на день наносити міцелярну воду, рано чи пізно вона відреагує і ви отримаєте як мінімум подразнення.

Дерматолог Вікторія Миронюк зазначає, що міцелярка – це відмінний засіб, але не для щоденного використання. Крім того, її потрібно змивати звичайною проточною водою або мінеральною.

Як використовувати міцелярну воду

Щоб очистити шкіру від бруду, потрібно зробити кілька простих кроків:

  1. Нанести засіб на ватний диск та протерти шкіру навколо очей, потім лоб, ніс, вилиці, щоки, підборіддя.
  2. Змийте звичайною або мінеральною водою залишки міцелярної води. Після цього промокніть шкіру обличчя паперовою серветкою.