Екологи світу б'ють на сполох, адже дослідження показують, що людство використовує більше еко-ресурсів, ніж можна відновити. Українці включаються в світовий тренд по порятунку природи, а еколайф стає нормою для багатьох городян. А українські хендмейдери і локальні бренди створюють товари, які безпечні не тільки для людини, але і для навколишнього середовища. Чим можна замінити пластик і побутову хімію, розповідають експерти сервісу Crafta.ua.
Читайте також: Всихання лісів в Україні: Держлісагентство опублікувало приголомшливі цифри
Еко-сумки
"Пакет не потрібен", – відповідають на касі в супермаркеті люди, яким не байдуже майбутнє планети. Уже зараз в черзі можна зустріти покупців, які складають продукти в еко-сумку. Незабаром питання про заборону поліетиленових пакетів будуть підніматися і на законодавчому рівні. Будучи в тренді, українські хендмейдери і локальні бренди шиють екологічні сумки з натуральних міцних тканин, а прикрашають авторськими принтами або ручним розписом. Такі сумки довговічні і виглядають набагато краще, ніж пакет з логотипом супермаркету.
Еко-сумки модніше і безпечніше для Землі
Натуральна косметика
У косметиці ручної роботи немає агресивних компонентів. Вона не сушить шкіру і не забруднює воду, яка потрапляє в грунт або джерела. Така косметика не тестується на тваринах. Майстри пропонують як звичні гелі, скраби і креми, так і незвичайні засоби на зразок праліне для тіла. Їх створюють на основі рослинних екстрактів, настоїв, масел і т.д.
Натуральна косметика корисніше для вас і планети
Читайте також: Небезпечні пляжі України: МОЗ опублікувало список забруднених водойм
Безпечні іграшки для дітей
Безпечна і екологічна альтернатива пластиковим іграшкам китайського массмаркета – іграшки з натуральних тканин, дерева, картону. Українські хендмейдери пропонують великий вибір від слінгобусів, гризунків і розвиваючих іграшок для малюків, до пазлів, 3Д-конструкторів, будиночків для ляльок і ігрових будиночків-халабуд для дітей старшого віку.
Еко-іграшки порадують дитини і нашу планету
Вироби з перероблених матеріалів
Хендмейдери роблять гарні і практичні речі з того, що зазвичай викидається. Наприклад, шиють сумки та пледи з джинсів, роблять аксесуари з вантажних шкіряних курток, а для створення нових виробів використовують текстильну пряжу, яка вважається відходами на великих виробництвах. Друге життя можна дати навіть "залізкам" – так з металевих труб створюють стильні інтер'єрні світильники.
Відходи можуть перетворитися в красиві і корисні речі
Упаковка з крафтового паперу
Поліетиленова упаковка використовується всього декількох днів або годин, а розкладається десятиліттями. Тому багато українських локальних брендів використовують перероблений крафтовий папір і картон. Покупці отримують красиво упакованн замовлення і не шкодять навколишньому середовищу після того, як розпакують його. Такий спосіб упаковки швидко увійшов в моду.
Еко-упаковка не тільки корисна для екології, а й красива
Читайте також: Вчені б'ють на сполох через аномальну температуру океану