Зазвичай усі звертають увагу на чорні цятки тоді, коли вони стають яскраво вираженими. Натомість можна дізнатися, як запобігти їхній появи або зменшити їхню кількість, щоб не доводилось вдаватися до косметологічних методів видалення.

Також корисно: French Moonlight: який манікюр став трендовим завдяки червоній доріжці

8 неочевидних причин появи чорних цяток

  • В організмі нестача рослинної олії. Дієтологи переконані, що багатьом людям бракує полінасичених жирних кислот, які містяться у складі рослинних олій. Зокрема, з цієї ж причини можуть неправильно працювати сальні залози, що провокує появу вугрів. Аби вирішити цю проблему, достатньо щодня на голодний шлунок випивати ложку оливкової олії. Таким чином ви повернете шкірі чистоту,бо баланс жирних кислот нормалізується, і чорні цятки зникнуть.
  • Дефіцит вітаміну B. У такому випадку сальні залози також надто інтенсивно продукують шкірне сало, чим закупорюють пори.
  • Надто активно вмиваєтеся. Щоб мати гладку шкіру, її потрібно очищувати. Проте надмірне використання пінок і гелів для вмивання може порушити природний pH шкіри. Через це пори починають закупорюватися ще активніше. Тому дерматологи радять вмиватися не частіше 2 разів на день і вибирати для процедури засоби з м'якими формулами.
  • Вживання жирної їжі у великій кількості. Вугрове висипання можуть спричинити ваші у люблені картопля фрі і бургери. Холестерин, яким насичена жирна їжа, негативно впливає на стан шкіри, тому намагайтеся його уникати.
  • Початок або припинення прийому оральних контрацептивів. Зазвичай оральні контрацептиви допомагають нормалізувати гормональне тло і очистити шкіру. Проте так не завжди відбувається, якщо ви тільки починаєте або закінчуєте приймати препарати. Адже тоді організм перебуває у стані стресу, а чорні цятки – це його природна реакція. Тому заздалегідь консультуйтеся з гінекологом-ендокринологом.
  • Нестача клітковини. Коли шлунково-кишковий тракт працює нормально, то і шкіра у вас – красива і чиста. Для цього слід вживати більше продуктів, які насичені клітковиною. Фрукти і овочі – це очищувальні засоби для нашого організму.
  • Відмова від кисломолочних продуктів. Саме ці продукти відповідають за здорову мікрофлору кишечника. У випадку проблем з корисними бактеріями, негативний ефект одразу помітно на обличчі.
  • Часто торкаєтеся обличчя руками. Якщо протягом дня ваші брудні руки контактують з обличчям, то не дивуйтеся, чому ви ніяк не можете позбутися від чорних цяток. На руках накопичується багато мікробів і бактерій , які з радістю переселяться на ваше обличчя.