Про неочевидні причини, які провокують появу темних кіл під очима, розповідає Cosmopolitan.
Читайте також Допоможуть зберегти молодість шкіри: 5 б'юті-звичок, які варто мати в 30 років
Чому з'являються темні кола під очима
- Авітаміноз. Саме ця причина є найпоширенішою серед тих, які викликають появу темних кіл під очима. У такому випадку, якщо ви маскуватимете їх консилером, виправлятимете ситуацію кремом чи сироваткою, то не досягнете бажаного результату. Тому краще зробити аналіз, дізнатися, яких вітамінів вам бракує та пройти курс.
- Хронічна втома. Фізичні та психічні навантаження відображаються на стані шкіри у вигляді акне або темних кіл. Спробуйте змінити спосіб життя, збалансувати навантаження і відпочинок, сон повинен бути повноцінним та здоровим.
- Сильне навантаження на очі. Якщо ви регулярно працюєте за комп'ютером чи з іншими ґаджетами та маєте генетичну схильність, то уникнути появи темних кіл під очима майже неможливо. Спробуйте робити масаж відповідної ділянки на обличчі, не забувайте про перерви під час роботи, а також приймайте вітаміни для очей.
- Алергія. Темні кола – не є симптомом алергії, але у тих, хто страждає нею, може з'явитися така дотична ознака хвороби. Адже через сльозогінність та нежить вени біля очей розширюються, і шкіра темнішає.
- Неправильний догляд за шкірою навколо очей. Потрібно зволожувати та живити цю ділянку спеціальними засобами, які призначені для догляду за ніжною і тонкою шкірою навколо очей. Якщо у вас є сумніви, то варто звернутися за консультацією до косметолога, який допоможе підібрати правильну доглядову косметику.
До якого лікаря звернутись
Темні кола під очима – це не тільки косметична проблема, зазначає Derm.
Якщо вам вдалось нормалізувати режим сну, харчування та працю, а проблема не усунулась, то необхідно звернути до лікаря. Він допоможе встановити причину їх появи.
Терапевт допоможе виключити захворювання внутрішніх органів, а якщо людина соматично здорова, то варто звертатись до дерматолога та косметолога. У випадку, коли темні кола – це прояв певного захворювання, то обов'язково потрібна консультація профільного спеціаліста.