Догляд за шкірою повинен змінюватися сезонно, як і гардероб. Моно Гохара, сертифікована дерматологиня штату Коннектикут, пояснює: "Зі зміною пір року змінюватиметься і догляд за вашою шкірою. Це незначні зміни, які можуть істотно змінити ситуацію".

Корисна інформація: Замість масок, пілінгів, кремів: які продукти варто мати в холодильнику для натурального догляду

Як змінити догляд за шкірою на осінь

  • Спробуйте більш густий зволожувальний крем. Потужний гідратор – це те, що потрібно шкірі восени. Дерматологиня Марчбейн радить користуватися жирним кремом із вмістом керамідів, які необхідні для зволоження і живлення дерми в холодний період року. Дерматолог Нью-Йоркського університету Сейхал Шах каже, що кераміди також підтримують шкірний бар'єр, а їхній дефіцит викликає сухість, зневоднення і подразнення. Моно Гохара наголошує, що зволожувальні засоби слід шарувати. Її порада – додати до процедури по догляду за шкірою зволожувальний крем і сироватку або маску на основі гіалуронової кислоти.
  • Використовуйте лосьйон для тіла. Після падіння літньої вологості шкіра по всьому тілу може почати сохнути і свербіти, адже повітря не сприятиме зволоженню. Джоуа Зейхнер, директор косметичних та клінічних досліджень дерматології в лікарні Маунт-Сінай у Нью-Йорку, переконаний, що вихід у гідратації з голови до ніг. Тому варто користуватися зволожувальним лосьйоном для тіла, який забезпечить міцність захисного бар'єру шкіри, дозволить їй підтримувати зволоженість та притягувати вологу до зовнішнього шару.

Догляд за шкірою
Як доглядати за шкірою восени / Фото з інстаграму @mandymadd

  • Менше процедур для відлущення клітин шкіри. Коли на вулиці стає холодніше, варто скоротити кількість агресивних інгредієнтів у догляді за шкірою: ретиноїдів та гліколевої кислоти. Зейхнер зазначає: "Надмірне відлущування може утворити крихітні тріщини на шкірному бар'єрі, що призведе до втрати гідратації та появи запалення. Ознаками того, що ви наносите забагато відлущувальних засобів, є постійні запалення, роздратованість, свербіж шкіри та інколи біль. Елізабет Танзі, доцентка кафедри дерматології Медичної школи Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні, радить проводити ексфоліацію не частіше 1 разу на тиждень
  • Інвестуйте у зволожувач повітря. Провідні дерматологи переконані, що сухе повітря у приміщення дуже шкодить шкірі. "Низький рівень вологості погіршує природний вологозахисний бар'єр шкіри, що може призвести до сухості, тріскання та лущення", – каже дерматолог Денді Енгельман, сертифікований правлінням Нью-Йорка. Зволожувач повітря можна придбати у спеціалізованих крамницях або спробувати зробити його власними руками, як у DIY-відео на ютубі.