Косметика з лактобактеріями: що це таке, кому і чому потрібна восени

8 жовтня 2021, 17:47
Читать новость на русском

Джерело:

Vogue

Біфідобактерії та лактобактерії є "добрими" пробіотиками, які можуть бути корисними не лише для шлунково-кишкового тракту, але й мікрофлори інших органів, зокрема для шкіри. Косметика з лактобактеріями є відносно новою на ринку краси, тому про її властивості варто дізнатися більше.

Восени потрібно починати рятувати шкіру від холоду й вітру. У холодні пори року дерма найбільше піддається негативному впливу зовнішніх чинників, які пошкоджують її захисний бар'єр, роблять сухою і чутливою. Врятувати ситуацію можуть косметичні продукти з лактобактеріями.

Корисно знати Морська сіль – ефективний засіб для боротьби з акне: правда чи міф

Що таке косметика з лактобактеріями

Лактобактерії – це пробіотики, мікроорганізми, які входять до складу нормальної мікрофлори. В той час вона є частиною захисного бар'єру та імунної системи шкіри. Холодна погода, надмірний пронизливий вітер, осінні дощі, агресивні фактори навколишнього середовища – все це негативно впливає на мікрофлору і навіть може спричинити такі захворювання, як акне чи екзема.

Нашій шкірі потрібні лактобактерії, щоб нормалізувати природну мікрофлору епідермісу та підвищити його захисні властивості. Нагадаємо, що пробіотики – це живі мікроорганізми, тому у складі косметики їх можна знайти рідко (вони зазвичай містяться у медичних засобах). Тому в роботу ідуть лізати (інактивовані бактерії, "кусочки" пробіотиків) або пребіотики, які є кормовими для пробіотиків і стимулюють ріст їхньої кількості.

В чому користь лізатів і пребіотиків

  • Регенерують нормальний рівень кислотно-лужного балансу шкіри.
  • Заспокоюють запальні процеси.
  • Запобігають втраті вологи.
  • Підвищують захисні властивості.
  • Допомагають уникнути передчасного старіння.


Користь косметики з лактобактеріями / Фото з інстаграму @hoskelsa

Додамо, що американські вчені провели кілька важливих досліджень, які включали експерименти з косметикою із вмістом лактобактерій. Під час процесу вони довели, що стан шкіри пацієнтів з екземою й акне значно покращувався після використання косметики, яка містить у своєму складі лізати і пребіотичні екстракти женьшеню, чорної смородини і сосни.