Жоден манікюр не врятує нездорові нігті, а навпаки може погіршити їх стан. Як відновити нігтьову пластину, розповідає Elle.
Читайте також 3 тренди в зимовому манікюрі: стильні дизайни, які потрібно повторити в наступному сезоні
Чому нігті ламаються та розшаровуються
Базою структури нігтьової пластини слугує білок кератин, який складається з амінокислот. Варто знати, що в амінокислоті L-цистеїн є атоми сірки, яка й робить нігті твердими. Достатня кількість цієї речовини у кожного вираховується індивідуально. Проте зазвичай нігті стають ламкими через нестачу сірки.
Зокрема у нігтьовій пластині є цинк, кальцій, селен, фосфор і хром. Дефіцит речовин може спровокувати розшарування нігтів на руках та ногах. Також, якщо у крові недостатньо заліза, то проблеми з нігтями – одна з ознак, що потрібно звернутися до лікаря, щоб вилікувати залізодефіцитну анемію.
Чому ламаються нігті / Фото Pexels
Зокрема, поширеною причиною ламкості і розшарування нігтів є механічне пошкодження.
Ознаки здорових нігтів та способи досягти такого ефекту
- Міцність та еластичність. Ламкість нігтів – означає, у вас авітаміноз. Вирішити проблему можна, якщо додати до свого раціону різні овочі і фрукти, продукти із високим вмістом кальцію та жирних кислот: риба, молоко, сир, яйця горіхи.
- Доступ до кисню. Щоб нігті були в хорошому стані, необхідно робити періодичні перерви від манікюру на 2 – 3 дні.
Покриття нігтів лаком / Фото Pexels
- Кінчики нігтів. Здорова нігтьова пластина повинна мати білі або кольору слонової кістки кінці. Білі плями на нігтях та жовті кінці свідчать про високий рівень цукру в крові або нестачу цинку в організмі. У такій ситуації варто здати аналізи, і проконсультуватися з лікарем. Крім того, рекомендовано додати до свого раціону яйця, вироби з муки грубого помелу та продукти, які понижують рівень цукру: вівсянку, горіхи, авокадо, полуниці, корицю, червоний солодкий перець, пшоно, риба та інші.
- Відсутність жовтизни. Нігті можуть тьмяніти, якщо ви часто фарбуєте їх яскравими лаками. Тому варто насамперед наносити прозору основу, а потім кольоровий пігмент. Звісно, куріння також сприяє жовтизні нігтів.
- Рівна поверхня нігтя. Рельєф стає нерівномірним через відсутність необхідних вітамінів, гормональний збій, послаблення нігтьової пластини чи діяльність, яка може викликати пошкодження нігтів. Тому в такому випадку варто звернутися до терапевта.
Читайте також Багато золотого: Dior Makeup створив казкову різдвяну лінійку косметики
- Здорові нігті не розшаровуються. Така проблема означає, що їм потрібен додатковий догляд і харчування. Для зміцнення нігтів робіть ванночки на основі морської солі та маски. Із розшаруванням нігтьової пластини допоможе впоратися оливкова олія: нагрійте її на водяній бані до 35 – 40 градусів, опустіть руки в рідину на 10 – 15 хвилин і нанесіть крем. Повторюйте процедури регулярно.
Як повинні виглядати здорові нігті / Фото Unsplash
- Товщина нігтів. Через стреси, неправильне харчування, неякісну косметику та інші причини нігті втрачають товщину та можуть деформуватися. Проблему слід вирішувати одразу після появи перших ознак. Ефективним рішенням буде консультація зі спеціалістом-дерматологом.
Як уберегти нігті взимку?
Нігті потребують зміцнення та вітамінів завжди, а особливо взимку, зазначає Tochka.net.
Олійки
Холодне та сухе повітря шкідливі для шкіри, волосся та навіть нігтів. Тому необхідно піклуватися про зволоження кутикули та нігтьової пластини. Різні олійки допоможуть запобігти лущенню та ламкості, також вона корисна для того, щоб уникнути задирок, тріщин і кровоточивої кутикули.
Обов'язково необхідно використовувати лосьйон для рук після контакту з водою.
Зволожувачі для повітря
Зволожування повітря необхідне не тільки для нігтів, а й для шкіри та волосся.
Обов'язково необхідно носити рукавички
У холодну пору року рукавички тримають у теплі не лише руки, а й нігті. Часті перепади температури в приміщенні та на вулиці можуть привести до надмірного зневоднення. А рукавички допомагають регулювати температуру.
Догляд за руками
Завдяки правильному догляду за руками, вітамінами насичуються й нігті. Для того, щоб уберегти руки від перепадів температур, використовуйте жирний крем.
Як захистити нігті взимку / Фото pexels
Які процедури допоможуть нігтям
Ванна з оливкової та касторової олії
Касторова олія допоможе зміцнити нігтьову пластину, а оливкова – зволожує та живить її. Для цієї процедури потрібно налити у глибоку миску олійки в рівних пропорціях, перемішати та опустити кінчики пальців.
Желатинова маска
Желатин – це білок, який живить нігті та надає їм здоровий блиск. Для маски необхідно розчинити безбарвний желатин у воді та опустити туди пальці на 15 – 20 хвилин.