Нові технології та відкриття вчених постійно змінюють індустрію краси. Якщо тривалий час креми для обличчя класифікували за віком, то тепер і тут трапилися певні зміни. Вже немає необхідності змінювати свій догляд на антивіковий одразу після 25, як і вибирати засоби для зрілої шкіри після 50 років.

Корисно знати: Як зробити губи м'якими і гладенькими: експертні поради для догляду і вибору бальзаму

Крем потрібно вибирати за віком: правда чи міф

Лідія Мароньяс, дерматологиня з Міжнародної дерматологічної клініки пояснює: "При виборі крему враховуйте особливості і потреби своєї шкіри. Її стан залежить не від віку, а від багатьох характеристик – ступінь атрофії, зволоженість, еластичність. Тому ми можемо зустріти жінок у віці 50 – 55 років зі шкірою, яка типова для 30-річних".

Цікаво, що вік не слугує визначним фактором для старіння шкіри. Мароньяс підтверджує: "Ваш вік впливає на старіння шкіри лише на 25 відсотків. Інші 75 належать зовнішнім факторам, до впливу яких ми схильні протягом всього нашого життя: сонце, куріння, навколишнє середовище". Також дерматологиня нагадує, що саме тому засоби з SPF потрібно використовувати 365 днів на рік.

Отже, вибираючи крем або процедуру для догляду, завжди потрібно враховувати біологічний вік (який відображає стан шкіри), а не календарний (який можна визначити за датою народження). Зокрема, таки варто відрізняти молоду шкіру від зрілої, адже з часом ваше обличчя однаково змінюватиметься.

Мароньяс нагадує про важливість керування за компонентами для окремих проблем: "Коли ми призначаємо косметологічне лікування для конкретного пацієнта, найважливіше – це оцінити, які потреби засновані на проблемі, з якою потрібно працювати, а які – на особистих вподобаннях".

Як вибрати крем правильно

  • Для зволоження шукайте у складі крему гіалуронову кислоту, кераміди і жирні кислоти.
  • Для сяяння – засоби з гліколевою кислотою, концентрація якої не більше 10 відсотків.
  • Щоб позбутися від ознак фотостаріння (пігментних плям, втрати гладкості, тьмяності), вибирайте мікс з вітаміну С, ферулової кислоти і флоретину з депігментувальними компонентами: транексамова кислота, антиоксиданти, зокрема ретинол).
  • Проти мімічних зморшок підійдуть ретинол або альфа-гідрокислоти.