Витрачаючи багато часу на догляд за шкірою обличчя, можна й забути про губи. Проте саме ці делікатна ділянка часто страждає від подразників навколишнього середовища. Аби уникнути появи тріщин і допомогти губам бути м'якими і гладенькими, дізнайтеся більше про особливості догляду за ними.

Корисно знати: Екологічна і натуральна: що робить косметику безпечною для навколишнього середовища

Як доглядати за губами

Насамперед від сухості і тріщин губи легше вберегти, ніж потім вилікувати, тому їх слід захищати від високої температури, під час опалювального сезону в приміщенні можна спробувати використовувати зволожувач повітря. Фармацевтка і засновниця QED Skincare Шошана Ейснер радить увімкнути зволожувач повітря у спальні на ніч.

Щоб губи були м'якими і здоровими, дотримуйтеся нижченаведених порад якомога довше.

  • Скрабуйте. Процедура допоможе позбутися від сухої омертвілої шкіри, яка заважає губам бути гладенькими, а іншим засобам правильно проникати в шкіру. Шошана Ейснер наголошує, що використовувати скраб для губ потрібно не частіше 2 разів на тиждень. Якщо у вас немає необхідного засобу, то протріть губи круговими рухами м'якою зубною щіткою з невеликою кількістю бальзаму для губ.
  • Наносіть маску. Для губ можна застосовувати накладні гелеві маски для миттєвого зволоження (вони зазвичай стають у нагоді, коли ви кудись збираєтеся) або спеціальні незмивні маски для догляду, які слід наносити на губи перед сном, щоб вони ефективно проявили свої живильні властивості.
  • Зволожуйте. Періодично протягом всього дня потрібно стежити, щоб губи були зволоженими. На деякий час можна замінити яскраву помаду звичайним кольоровим бальзамом для губ. Не дивлячись на те, що такі продукти зазвичай не дуже пігментовані, вони надають губам привабливого відтінку і містять зволожувальні компоненти.

Як вибрати бальзам для губ

У догляді за губами найважливіше вибрати хороший бальзам. Нагадаємо, що бальзами для губ, ще відомі як олії для губ і гігієнічні помади, утримують вологу, чим допомагають губам завжди бути зволоженими і ніжними.

  • Інгредієнти. Якщо ви власниця м'яких губ, то віддавайте перевагу компонентам у бальзамі зі зволожувальною і захисною дією. Експертка Ейснер радить олію ши і жожоба для тривалого зволоження, олію какао, кокосову олію, олію авокадо і соняшникову – для захисту в погану погоду, а також бджолиний віск з карнаубським і канделільським воском для додаткового блиску.
  • Пам'ятайте про SPF. Шошана Ейснер пояснює: "Рак шкіри може виникати на губах, особливо на нижній, яка сильніше піддається впливу сонця. Для денного використання обов'язково вибирайте бальзам з SPF. В ідеалі, вибирайте засіб з оксидом цинку або оксидом титану для захисту від сонця, адже ви збираєтеся його з'їсти".
  • Позбудьтеся від неправильного бальзаму. Бальзам для губ також може їх сушити. "Це звучить незвично, але іноді бальзами для губ сушать губи. Якщо після 3 днів використання бальзаму стан ваших губ не поліпшується, позбудьтеся його", – радить Ейснер.