Під час домашніх б’юті-процедур багато хто забуває про важливий підготовчий етап, пише Stylist.

Дізнайтеся Як зробити зволожуючий засіб своїми руками: 3 рецепти для різних типів шкіри

Що таке розпарювання обличчя

Аби провести процес розпарювання обличчя, використовують водяну пару. Її функцією є зволоження та зігрівання шкіри. Професіонали у належних умовах зазвичай користуються спеціальними приладами, які штучно створюють цю пару. Також такі пристрої існують і для застосування в домашніх умовах.

Всупереч поширеній думці, пара не відкриває пори. Ваші пори – це не двері, і вони не відкриваються і не закриваються,
– каже Дженніфер Рок, дерматологиня та засновниця Skingredients.

Однак пар володіє властивістю підвищувати температуру шкіри, тому він зігріває її, пом'якшує різноманітні залишки та шкірне сало в порах. Тобто надлишки олій і шкірного сала зріджуються. Таким чином процес їхнього видалення стає простішим.

Якщо вдома для догляду за шкірою ви користуєтеся ферментними масками, то спеціалісти також рекомендують перед цим розпарювати обличчя. Адже тепло активує дію ферментів.

Пар для обличчя
Як пар впливає на обличчя / Фото Pexels

Серед переваг розпарювання обличчя також те, що воно сприяє м'якості шкіри, тимчасово робить її більш зволоженою та покращує вбирання шкірою доглядового косметичного продукту. Зокрема, тепло допомагає розширити кровоносні судини, тому розпарювання стимулює циркуляцію крові і забезпечує шкірі здоровий сяючий вигляд.

Чи безпечне розпарювання обличчя

Лікарка Дженніфер Рок пояснює, що розпарювання обличчя безпечне, якщо його виконувати правильно. Пара має бути не надто гарячою та не надмірно використовуватися. Розпарювати обличчя не рекомендується тим, хто схильний до почервоніння або висипань, оскільки надлишок тепла лише посилить проблему.

43 градуси за Цельсієм – це ідеальна температура пару для обробки ним обличчя. Якщо ви користуватиметесь спеціальним пристроєм для проведення процедури, то він матиме регулятор температури.

Як розпарювати обличчя
Як розпарювати шкіру обличчя / Фото Pexels

Як правильно розпарити обличчя

Поради і підказки по догляду за обличчям, розповідає Rovus.

  • Змийте макіяж та вмийте обличчя, щоб шкіра була чистою. Не видаляйте верхній ороговілий шар шкіри перед тим, як почати процедуру. Це може дуже сильно подразнити вашу шкіру.
  • До води можна додати трави та аромамасла, після того, як ви її нагрієте.
  • Тримайте обличчя над парою близько 10 хвилин. Заплющить очі та дихайте глибоко, дозволяючи теплому парові пробудити шкіру.
  • Використайте маску для очищення пор. Для того, щоб провести цю процедуру правильно, необхідно проконсультуватися з косметологом. Якщо ви не бажаєте робити маску, просто вимийте обличчя свіжою водою.
  • Використайте зволожуючий крем, щоб обличчя не було пересушеним.