Більшість продуктів, які ми вживаємо щодня можуть становити небезпеку для зовнішнього вигляду. Harper's Bazaar назвав 4 продукти, які шкодять вашій шкірі.

Варто знати Як сон допомагає мати красиву шкіру: цікаве дослідження

Продукти, які є шкідливими для шкіри

  • Молоко. Цей продукт призначений для вигодовування нащадків. У його складі містяться речовини, які стимулюють ріст та розвиток. У коров’ячому молоці також є десятки гормонів та біологічно активних молекул. Серед них лактоза, яка сприяє синтезу інсуліну, а він у свою чергу посилює дію стероїдів на шкіру. Таким чином впливу піддається гормональний баланс людини, внаслідок чого з’являються проблеми зі шкірою. Тому молоко може бути шкідливих попри свої корисні властивості.


Яка їжа негативно впливає на стан шкіри / Фото Unsplash

  • Цукор. Через надмірне вживання цукру у чистому вигляді або у складі інших продуктів шкіра втрачає здатність боротися з віковими та окислювальними процесами. Зокрема, цукор, коли об’єднується із білками шкіри, утворює шкідливі молекули, які сприяють руйнуванню колагену та еластину, і позбавляє шкіру від гіалуронової кислоти, яка її зволожує.
  • Алкоголь. Для шкіри важливо залишатися зволоженою, а надмірне вживання алкоголю спричиняє зневоднення в організмі і сухість, як неприємний наслідок цього процесу. Найбезпечнішим для шкіри серед алкогольних напоїв є біле сухе вино. Проте важливо пам’ятати, що його вживання слід чергувати із ковтками звичайної води.


Як вино впливає на шкіру / Фото Unsplash

  • Сіль. Основною причиною сухості шкіри може стати надлишок натрію в організмі. Тому соленими продуктами не можна зловживати, адже через деякий час шкіра матиме сірий відтінок та почне лущитися. Якщо ж нічого не робити із цією проблемою, то скорше за все, у вас з'являться акне та запалення. Сіль також затримує воду в організмі. Це стає причиною набряків, які найбільше будуть помітними зранку після сну.

Продукти, які допоможуть вашій шкірі

  • Зелені листові овочі. Такі продукти багаті на вітамін С та вітамін Е.
  • Морська капуста. У такій капусті міститься багато заліза, марганцю, йоду, міді, цинку, Омега-3 кислот і селену. Тому морська капуста принесе користь не тільки шкірі, а й організму в цілому.
  • Горіхи. Допомагають не тільки шкірі швидше відновлюватись, а й зміцнюють волосся.
  • Авокадо. Має протизапальну дію та заспокоює подразнену шкіру. З авокадо можна робити й маски для обличчя.