Ефірні олії можна легко інтегрувати у свою щоденну рутину догляду за шкірою. Також у них є й інші функції. Більше про ефірні олії автори Elle дізнавалися в експертів.

Треба знати: Що таке парфумерні олії та як ними користуватися

Що таке ефірні олії

Засновник сучасної фармацевтичної марки Anatome, Брендон Мердок пояснює, що ефірні олії – це рослинні екстракти чи ботанічні речовини, які добуваються із рослинних зразків. Ці інгредієнти науковці отримують зі всього світу. А компоненти, з яких створюються ефірні олії, зазвичай бувають в корені, насінні, квітках та корі.

У чистому вигляді сполуки є концентрованими та сильнодіючими. Адже саме вони надають рослині запаху, захищають її від впливу негативних факторів довкілля та допомагають запилюватися.

Ефірні олії та ароматерапія
Ефірні олії використовують для проведення ароматерапії / Фото Pexels

Які є переваги ефірних олій

Окремий рослинний екстракт володіє іншими властивостями, які науково підтверджено Aromatherapy Associates. Декілька із них:

  • заспокоюють;
  • борються з мікробами;
  • розслабляють;
  • корисно впливають на шкіру та дихальні шляхи;
  • очищують;
  • використовують для проведення ароматерапії.
Що таке ароматерапія
Це метод лікування із застосуванням натуральних ефірних олій, що вводяться в організм через дихальні шляхи, шкіру або слизові оболонки. Мета ароматерапії: стимулювати захисні чинники організму і зміцнити його імунітет до будь-яких патогенних факторів.

Які є види ефірних олій

Майже з усіх рослин можна добути ефірну олію, тому є сотні різноманітних їхніх видів. Представники Aromatherapy Associates кажуть, що чудодійні олії можуть варіюватися від цитрусовий олій, як рожевий грейпфрут і бергамот, до таких квіткових рослин, як троянда і герань, листя дерев сосни та евкаліпту.

Наприклад, для миттєвого покращення настрою використовуйте олії троянди, неролі та жасмину. Вони мають здатність знижувати рівень тривоги в організмі та сприяти вашій зосередженості. Отримати порцію здорового сну допоможуть олії лаванди, ромашки та золотобородника. Правильному диханню сприяють ефірні олії кипарису, камфори та розмарину.

Види ефірних олій
Які існують види ефірних олій / Фото Pexels

Перш ніж придбати ефірну олію, потрібно знати кілька порад:

  • купуйте у надійного представика;
  • ніколи не використовуйте у чистому вигляді (можна поєднувати з кокосовою олією, мигдальною чи примули);
  • якщо ви не впевнені, чи є у вас певні заборони щодо використання ефірних олій через стан здоров’я, то проконсультуйтеся з лікарем перед покупкою.