Зміни, які відбуваються зі шкірою майбутньої мами, пов'язані в основному з гормональними змінами. Можливість їхньої появи залежить від генетичної схильності та терміну вагітності.

Варто знати Як виглядати гарно, не використовуючи макіяж: 7 порад

Як вагітній жінці доглядати за шкірою

  • Креми та олія для запобігання появи розтяжок. Зазвичай перші ознаки розтяжок з'являються з початком поетапного набору ваги. Для їхньої профілактики слід використовувати спеціальні креми та олії вже в першому триместрі вагітності.
  • Косметика зі зволожувальними компонентами. Обмінні процеси в дермі пришвидшуються також в першому триместрі. Таким чином шкіра стає більш сухою і чутливою. Катерина Безвершенко рекомендує віддавати перевагу косметиці, яка призначена для шкіри з підвищеною чутливістю та містить зволожувальні компоненти.
  • Сонцезахисні креми. Щодня наносіть на тіло й обличчя засоби із високим рівнем SPF, аби запобігти появі пігментних плям.
  • Засоби для профілактики варикозу. У другому триместрі вагітна жінка набирає ще більше ваги, тому збільшується навантаження на її ноги, що може спричинити появу судинної сітки та варикозного розширення вен. Саме тому лікарка-дерматологиня наголошує, що необхідно використовувати засоби для профілактики варикозу, венотоніки, гелі зі судинопротекторною дією.
  • Не відкладайте похід до дерматолога, якщо вас щось турбує. Вагітність може супроводжуватися деякими шкірними захворюваннями або можуть загострюватися хронічні проблеми з дермою, які існували раніше. Тому потрібно проконсультуватися з дерматологом.