Vogue розповів про правила вибору ароматів, які допоможуть не помилитися з покупкою, а якщо помилка все ж таки трапилася – легко її виправити.

Також цікава інформація: Усвідомлена краса та догляд за шкірою: нові косметичні терміни і що вони означають

Як вибирати парфуми

  • Ольфакторна діагностика. Так називають доволі популярний онлайн-сервіс. Тут необхідно зазначити свою стать, вік та улюблені аромати. За допомогою цих даних програма запропонує вам варіанти парфумів, які мали б ідеально підійти саме для вас. Проте існують тести, які вимагають вказування таких даних, як знак зодіаку чи улюблений колір, то така діагностика буде марною. Зокрема, можна підібрати парфуми і без допомоги діагностичних систем. Спробуйте вивчити усі нотки аромату на офіційних сайтах брендів.
  • Пробування ароматів. У крамниці, перш ніж обрати парфуми, проведіть необхідну процедуру: для початку нанесіть їх на шкіру (зап’ясток – ідеальне місце, бо там б’ється пульс, і аромат повністю розкривається), віддаляйте та наближайте ділянку шкіри з парфумами до носа. Таким чином ви детально визначите дифузність і шлейф. Не варто одразу купувати парфуми. Спробуйте деякий час поносити аромат на шкірі, аби зрозуміти, чи буде вам комфортно з ним.
  • Читайте опис та дивіться промо. Кожен аромат має детальний опис ноток, які у ньому містяться. Це допомагає приблизно уявити його запах, якщо немає можливості понюхати. Також багато про парфуми говорять флакони і промокампанії. Своєрідна комунікація аромату зі споживачем сприяє формуванню певних очікувань.
  • Тренуйте нюх. Восени, коли повітря ще тепле, але вологе, аромати відкриваються з різних сторін. Ця пора року у багатьох асоціюється із запахом свіжовипраної білизни, хліба, кави, опалого листя, сторінок нової книги та багато з чим іншим. Тому у цей період парфумери рекомендують розвивати свій нюх, звертати увагу на різноманітні композиції. Згодом вам буде простіше відчути невиразні нотки будь-яких парфумів.
  • Пробуйте парфуми "на свіжий ніс". Експерти наголошують, що ексклюзивні та дорогі напої потрібно дегустувати на свіжі рецептори, щоб смак здавався яскравішим, і ви змогли вловити всю гаму півтонів. Щодо ароматів працює той же принцип. Парфумери одноголосно заявляють, що аромати краще пробувати зранку, коли нюх ще не перевантажено ольфакторними враженнями. В індустрії краси існує правило: не можна нюхати більше 4 ароматів підряд. Робіть перерви, але не користуйтеся зернами кави. Ефективніше просто понюхати свіже повітря і пити чисту воду.