Будь-яка помилка під час догляду за шкірою з акне може лише погіршити ситуацію. Аби їх уникати, насамперед потрібно дізнатися, чого не можна допускати у своїй б'юті-рутині.

Варто знати Зволожувати не можна: як швидко вилікувати потріскані кутики рота – кутовий хейліт

Як доглядати за шкірою з акне: 5 помилок

  • Надмірно очищуєте шкіру. Дермі властиво швидко продукувати себум, тому згодом з'являється жирний блиск, але не варто прагнути якомога швидше позбутися від цього і вмивати обличчя 5 – 6 разів на день. Таким чином ви можете погіршити стан шкіри. Адже під час очищення ми травмуємо захисний ліпідний бар'єр шкіри, вона стає сухою, а бактеріям легше проникнути в пори і спричинити нове запалення.
  • Використання тканинного рушника. Найбільше бактерій накопичується на рушниках для обличчя, які постійно залишаються у вологій і теплій ванні. Під час контакту з обличчям такий рушник повертає вам всі мікроби після кожного вмивання. Чудовою альтернативою можуть слугувати одноразові паперові рушники. Зберігати їх варто у темній сухій шафці.

Догляд
Догляд і шкіра з акне / Фото з інстаграму @aliya.lucas

  • Відмова від зволоження. Зволоження потрібне не лише сухій шкірі. Нехтування цим кроком у б'юті-рутині може погіршити стан акне: зневоднена дерма продукує багато себуму, намагаючись захистити себе від сухості. Надмірна кількість себуму призводить до появи нових запалень. Віддавайте перевагу зволожувальній косметиці з легкими формулами і без комедогенних компонентів, наприклад, гліцерин, водорості і молочна кислота.
  • Ексфоліація. Скраби навіть з маленькими абразивними частинками здатні травмувати шкіру, порушуючи її захисний бар'єр і роблячи її більш вразливою для бактерій. Проте ексфоліація є необхідною для будь-якого типу шкіру, тому можна користуватися ензимною пудрою, м'якими пілінгами і лосьйонами з кислотами, спеціально призначеними для жирної дерми.
  • Застосування засобів зі спиртом. Деякі спирти можуть нейтралізувати зараження і жирність дерми. Проте надмірне використання б'юті-продуктів із вмістом спирту буде агресивно руйнувати захисний бар'єр шкіри, відкриваючи шлях бактеріям. Тому шукайте на полицях косметичних крамниць м’яку косметику, без агресивної дії і з позначкою alcohol free.