Здорова шкіра залежить не лише від правильного косметичного догляду, а й від грамотного вибору продуктів харчування. Дерматолог та доктор медичних наук з Нью-Йорка Гарі Голденберг назвав продукти, які можуть викликати запалення на шкірі та псувати мікрофлору кишечника, пише Harper's Bazaar.

Читайте також: Чим корисний вітамін D та як він впливає на старіння

Які продукти шкодять шкірі

  • Цукор. Шкірні захворювання провокує надто високий рівень цукру в крові. Якщо їсти забагато білого хліба, цукерок, солодких пластівців, пити фруктові соки, то можна викликати стрибок інсуліну, який призводить до таких захворювань, як акне, розацеа, екзема, псоріаз, нервове збудження, перманентне відчуття втоми, погіршення зору, м’язові захворювання, а також у вас передчасно з’являться мімічні лінії та зморшки.
  • Молочна продукція. Продукти із вмістом молока порушують гормональний баланс в організмі. Адже у складі молока є прогестерон, тестостерон, інсулін та інші речовини в різних кількостях. Доктор Гарі Голденберг каже: "Я рекомендую всім моїм пацієнта із висипанням та захворюванням розацеа уникати молока, сиру, морозива та неорганічного м’яса ". Молочні продукти провокують імунну систему позбуватися речовин, які негативно впливають на органи та шкіру. Тому виникають "мішки" під очима, темні плями на обличчі та набряклі повіки.
  • Алкоголь. Якщо вживати алкоголь у надмірній кількості, то ви обов’язково познайомитеся із висипаннями, почервонінням і розширеними порами. Алкогольні напої зневоднюють шкіру, тому на ній з’являються дрібні лінії та передчасні зморшки, не говорячи, як страждає печінка, яка відповідає за виведення токсинів з організму. Адже саме токсини провокують тьмяність шкіри та сірий відтінок обличчя. А цукор в алкоголі, який руйнує білок колагену, відповідає за збільшені пори та навислі втомлені повіки.