З приходом нових технологій виробники косметичних і доглядових засобів мають зважати на такий важливий аспект у виробництві, як екологічність. Саме екоспрямованість твердого шампуню стала чи не головним секретом успіху цього продукту.

Цікаво Місячний календар стрижок на серпень 2021: сприятливі і несприятливі дні для зміни іміджу

Твердий шампунь часто можна сплутати із милом, однак він наділений зовсім іншими якостями, які зможуть зробити ваше волосся сяючим і здоровим.

Що таке твердий шампунь?
Твердий шампунь – це суміш ефірних олій і рослинних екстрактів. Основний мийний компонент такому засобі – кокосульфат натрію, отриманий з кокосового масла. Такий шампунь не містить консервантів й одна його одиниця може замінити пів літри рідкого засобу.

Багато виробників цих засобів стверджують, що за використання твердих шампунів волосся менше брудниться і довше залишається чистим, а також такий догляд легко брати із собою у дорогу чи далекі подорожі.


Твердий шампунь – що це таке / Фото Unsplash

Проте, користуючись твердим шампунем не потрібно забувати й про іншу доглядову косметику, як-от кондиціонери й маски, які зволожуватимуть ваше волосся й насичуватимуть його вітамінами.

Як правильно обрати сухий шампунь?

Перш ніж купувати твердий шампунь необхідно визначити свій тип волосся. Для волосся, що швидко жирніє підійде засіб із звіробоєм чи кропивою, для сухого у складі повинні бути такі зволожувальні елементи, як мигдальне чи кокосове молоко. Пошкодженому волоссю гарно зарадить іланг-іланг.


Твердий шампунь: як вибрати засіб / Фото Unsplash

Як зробити твердий шампунь власноруч

Якщо ви не дуже довіряєте магазинним косметичним продуктам, то не варто відмовлятись від ідеї придбання твердого шампуню, адже ви можете зробити його самотужки. Тоді ви точно знатимете його склад і зможете створити свій індивідуальний догляд.

Компоненти для твердого шампуню:

 • Мильна основа
 • Кокосульфат натрію
 • Д-пантенол
 • Протеїни пшениці
 • Кілька крапель ефірної олії за вашим вибором
 • Базова олійка


Як зробити твердий шампунь своїми руками / Фото Unsplash

Спосіб приготування твердого шампуню:

 1. Розбавте кокосульфат натрію однією чайною ложкою води. Ретельно перемішайте.
 2. Поставте суміш на водяну баню, доведіть до кипіння і потримайте 5 хвилин, постійно перемішуючи, поки кокосульфат натрію повністю не розчиняється. Він повинен розм'якшитись.
 3. Зніміть отриману основу для твердого шампуню з вогню.
 4. Змішайте чайну ложку базової олії і 10 крапель ефірної олії. Додайте суміш олій у розплавлений кокосульфат натрію.
 5. Потім слід додати протеїни пшениці і Д-пантенол. Розмішайте.
 6. Підготуйте посудину для сухого шампуню. Щільно наповніть її приготованою основою і поставте на годину холодне місце, до прикладу, морозильну камеру.
 7. Протягом доби після морозильної камери ваш шампунь повинен просушитися, а лише потім ним можна користуватися.