Бакучіол – це антивіковий засіб для чутливої шкіри. Його отримують з листків та насіння рослини Псоралеї ліщинолистої, яку протягом багатьох років використовували в аюрведичній медицині для лікування шкірних захворювань.

Корисно знати: Більше шкоди, ніж користі: які компоненти у складі шампуню псують ваше волосся

Що потрібно знати про антивіковий бакучіол

Бакучіол – клінічно перевірена альтернатива ретинолу. Його активно використовують для вироблення антивікової косметики для чутливої шкіри. Останнім часом компонентом повністю замінюють ретинол. Попри те, що у речовин різні хімічні склади, вони володіють фактично ідентичними властивостями. Каліфорнійський департамент дерматології проводив дослідження, результати яких підтвердили, що ретинол і бакучіол із рівною інтенсивністю зменшують кількість і глибину зморшок, надаючи дермі природного тонусу.

У ході одного з досліджень, яке тривало протягом 12 тижнів, одна половина учасників двічі на день наносила крем з 0, 5 відсотків бакучіолу, а інші – 1 раз на день крем з 0, 5 відсотків ретинолу. Згодом дослідники підтвердили, що обидва креми помітно зменшили глибину зморшок і значно освітлили пігментні плями. Бакучіол навіть краще впорався з боротьбою проти гіперпігментації. Таке явище можна пояснити високою антиоксидантною активністю речовини. Деякі учасники після використання крему з ретинолом відчували печіння і лущення шкіри.

Дерматологи вважають найбільш дієвими незмивні засоби із вмістом бакучіолу. Вони зазначають, що речовині потрібен час, аби активізуватися. Тому можна спробувати сироватки, гелі, креми і олії з бакучіолом. Якщо ретинол рекомендують наносити на шкіру ввечері, бо денне світло може зруйнувати його активні складники, а дерма стає чутливою до ультрафіолету. Натомість бакучіол не має часових обмежень для використання.