Через війну і COVID-19: чому стрес викликає шкірні захворювання і як це побороти
Джерело:
Beauty HUBНаслідки стресу і тривоги можуть з'являтися на шкірі. Через війну і COVID-19 чи не кожна людина ризикує отримати шкірне захворювання. Дізнайтеся, як стрес впливає на стан дерми, та ознайомтеся зі способами боротьби.
Цитату Роальда Дала можна використати для пояснення впливу стресу на стан шкіри: "Якщо ви наповнені зсередини хорошими думками, вони будуть проявлятися сяйвом на вашому обличчі і даруватимуть прекрасний зовнішній вигляд". У протилежному випадку ваше обличчя та тіло ставатиме тьмяним, можуть турбувати серйозні дерматологічні хвороби.
Буде корисно Дихальні техніки рятують: як побороти панічну атаку
Як стрес псує шкіру
Важливою галуззю дерматологічної науки є психодерматологія, що займається встановленням зв'язків між психікою та шкірою людини, а також лікуванням шкірних хвороб психіатричними методами. Тому доведено, що стреси та тривоги, які доводиться переживати у сучасному світі, зокрема через COVID-19 і війну, яку розпочала Росія проти України, провокують багато проблем зі шкірою.
Експерти знаходять все більше взаємозв'язків між тривогою і такими захворюваннями, як вугрова висипка, екзема, кропив'янка, псоріаз, розацеа, а однією з причин свербіжу, надмірної пітливості, кропивниці, називають постійну психоемоційну напругу. Занепокоєння та обсесивно-компульсивні розлади натомість втілюються в глибоких мімічних зморшках.
На думку психодерматологія, почуття емоційного переживання призводить до вивільнення гормону стресу (кортизолу) і тим самим спричиняє появу запальних процесів на шкірі і руйнування її захисного бар'єру. Також під дією стресу дає збій робота імунної системи, і організм стає більш вразливим до потрапляння інфекцій, в тому числі і шкірних.
Краса страждає від стресу / Фото Unsplash
Як боротися з проблемами, які викликали стрес і тривога
Якщо ви страждаєте на серйозні шкірні захворювання, то необхідно звернутися до лікаря, який допоможе позбутися від проблеми без негативних наслідків. Окрім цього, завжди стануть у нагоді базові рекомендації психодерматологія, щоб ефективніше боротися з наслідками стресу і тривоги.
- Пийте воду. Водний баланс впливає на рівень гормонів стресу, здоровий колір і тонус шкіри. Аби стан дерми був хорошим, випивайте щонайменше 2, 5 літри води на день.
- Достатньо спіть. Для організму важливо відпочивати мінімум 8 годин на день. Таким чином нервова система встигне відновитися і буде менш вразливою до стресових подразників. Клітинам шкіри також потрібен якісний і здоровий сон.
- Користуйтеся масажером для обличчя. Масаж обличчя допоможе покращити стан шкіри, пришвидшить кровообіг, тонізуватиме шкірний покрив, стимулюватиме продукування колагену. Під час процедури ви зможете розслабитися усім тілом і позбутися від негативу, накопиченого за цілий день.
- Збалансовано харчуйтеся. Шлунково-кишковий тракт, мозок і шкіра тісно пов'язані. Природний баланс у кишечнику може порушуватись стресами, що натомість сприяє розвитку запальних процесів на шкірі, а недостатня кількість вітамінів в організмі має здатність підігрівати рівень тривоги. Тому в стресових ситуаціях потрібно мати налагоджений раціон харчування. Перед цим варто зробити аналіз на баланс вітамінів і мінералів в організмі.
- Навчіться чути себе. Зі собою також слід мати дружні стосунки, вести діалог, домовлятися. Дізнайтеся, що може вас вивести із рівноваги, і в майбутньому не будьте вразливі перед цими чинниками. Як би це дивно не звучало, але психодерматологами доведено, що подібна внутрішня рівновага дуже сприятливо відбивається на шкірі.
Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!