Лужну дієту люди вважають чудовим методом, аби покращити стан свого здоров’я та вигляд тіла. Проте на кожну перевагу знайдеться недолік. Спеціалісти розповіли для InStyle про особливості лужної дієти.
Вам буде також цікаво: Як мати красиву шкіру та волосся: гіалуронова дієта
Що таке лужна дієта
Авторка книги "Керівництво по здоровій лужній дієті", Лорен О'Коннор пояснює, що лужна дієта – це набір повноцінних продуктів харчування, насамперед веганська безглютенова їжа рослинного походження. У раціоні людини, яка вирішила спробувати таку дієту, повинно бути багато фруктів та овочів, які ще називають "лужноутворювальними".
Існує гіпотеза, яка стверджує, що через інші дієти в нашому організмі з’являються надлишки кислоти, які знижують рівень рН крові. Тобто кислотність крові перевищує норму. І її необхідно нейтралізувати, аби не виникло таких проблем, як остеопороз, рак, діабет чи серцево-судинні захворювання. Тому лужна дієта передбачає обмежене вживання насичених жирів, трансжирів та червоного м’яса.
Корисна їжа за принципами лужної дієти / Фото Unsplash
Перед тим, як переходити на лужну дієту, потрібно засвоїти таку інформацію:
- до харчових продуктів, які вважають кислоутворювальними, належать: яловичина, свинина, птиця, молочна продукція, продукти високої обробки, алкоголь;
- харчові продукти, які слід відносити до лужноутворювальних: фрукти, овочі, горіхи та бобові;
- їжа, яка на думку експертів є нейтральною: натуральні жири, крохмаль та цукор.
Суть дієти у тому, щоб їсти лише лужні та нейтральні продукти і уникати кислоутворювальних.
Спробуйте також: Ефективні та безкоштовні домашні тренування для красивого тіла від інстаграм-блогерів
Недоліки лужної дієти
- Наука не підтвердила. Майя Фелллер, яка є засновницею Maya Feller Nutrition у Брукліні, каже, що сьогодні не існує жодного наукового дослідження, яке б довело, що лужна дієта впливає на рівень pH в організмі (у сечі – так, але не у крові). Їжа не здатна змінювати рівень кислоти у крові.
- Багато обмежень. Лужна дієта не передбачає вживання кількох груп продуктів, навіть якщо у вас немає непереносимості чи чутливості до них. І довготривале виключення такої їжі зі свого раціону може бути шкідливим, якщо вона потрібна організму.
- Потрібно ретельно планувати. Вам необхідно буде відповідально підготувати своє меню на день. Адже нестачі білків та амінокислот, які б надходили в організм за допомогою вживання відповідних продуктів, варто знайти альтернативу.
- Лужні продукти дорогі. Компанії не втрачають можливості збагатитися на трендах. Тому продукти, на яких зазначено, що вони виготовлені спеціально для лужної дієти, можуть дорого коштувати.
Лужна дієта передбачає харчування корисними продуктами / Фото Unsplash
Переваги лужної дієти
- Спонукає людей вживати більше овочів та фруктів. Можливо, наукових підтверджень корисного впливу лужної дієти немає. Проте те, що вона пропонує їсти багато продуктів, які багаті вітамінами, та рекомендує відмовитися від вживання алкоголю і оброблених продуктів, відповідає правилам здорового харчування.
- Допомагає вирішити проблеми зі здоров’ям, але не через рН. Усі дієти на основі продуктів рослинного походження позитивно впливають на артеріальний тиск, міцність кісток та дозволяють управляти рефлексом кислоти. Наукові дослідження підтверджують, що баланс калію чи натрію в організмі, які містяться у фруктах та овочах, є корисними для здоров’я.
- Допомагає схуднути. Якщо ви їстимете лише фрукти та овочі і відмовитеся від надмірного споживання калорійних продуктів, то існує ймовірність схуднути. Проте нутриціологи переконані, що здорове харчування повинне приносити не лише користь, а й задоволення, а лужна дієта є дуже жорсткою в цьому плані.