Підвищена чутливість може бути у будь-якого типу шкіри. Дерматологи переконані, що зазвичай це не через генетичну спадковість. Чутливість дерми може бути тимчасовою, її спричиняють стрес, неправильний догляд, новий крем або погодні умови.

Корисно знати Ніжна, гладенька, молода: 9 секретів ідеальної шкіри 52-річної Дженніфер Лопес

Також шкіра стає чутливою через тонкий роговий шар епідермісу і порушення захисного бар'єру. Аби вас не турбувала надмірна чутливість дерми, уникайте наступних помилок у щоденній б'юті-рутині.

4 фатальні помилки у догляді за чутливою шкірою

Неправильне вмивання

Тим, у кого дуже чутлива шкіра, не можна вмиватися надто теплою водою. Також їм більше шкодить водопровідна вода. Намагайтеся уникати цих подразнювальних факторів. Використовуйте максимально делікатні косметичні засоби для вмивання: м'які гелі, молочко або легку пінку. Застосовувати мило не варто, бо воно сушить і погіршує стан дерми.

Агресивні засоби для догляду, які містять спирт

Доглядові продукти з вмістом спирту слід виключити зі своєї б'юті-рутини. Зазвичай це бувають скраби і лосьйони. Щодо хімічних пілінгів і кислот, то ними потрібно користуватися якомога менше. Але молочна кислота є винятком: її вважають однією із найбільш безпечних і пригідних кислот для чутливої шкіри. Відзначимо, що вітаміни C та A, тобто ретинол, які себе добре зарекомендували у догляді за шкірою, гіперчутливій дермі не підійдуть. Проте можна знайти більш м'які альтернативи, зокрема бакучіол чи блакитний ретинол.

Чутлива шкіра
Особливості чутливої шкіри / Фото з інстаграму @stephhjelmeseth

Надмірний догляд або дуже часта зміна косметики

Шкіра, схильна до чутливості, може несподівано відповісти реакцією на будь-який косметичний продукт. Наслідки важко передбачити. Кожен новий засіб чи навіть незвичний компонент є стресом для чутливою шкіри. У такому випадку слід віддавати перевагу засобам з найбільш простим і натуральним складом. При цьому важливо дотримуватися мінімалістичного підходу в системі догляду за шкірою.

Нехтування захистом від сонця

SPF-захист потрібно наносити на обличчя навіть у холодні пори року – це базове правило догляду. Особливу увагу на нього варто звернути власницям чутливої шкіри. Адже сонячні промені не менш агресивно впливають на гіперчутливу дерму, ніж сильний мороз або лазерний пілінг.