Через потемнілий колір шкіри під очима обличчя має втомлений вигляд. Проте від проблеми можна позбутися, якщо вона не є ознакою певних захворювань. Детальнішою інформацією поділилася лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Анна Кравчук.

Читайте також: Як доглядати за шкірою під час подорожі: 3 головні поради від Анастасії Кошман

Причини появи синців під очима

  • Анатомічно тонка шкіра у відповідній ділянці. У всіх шкіра під очима є тоншою, ніж в інших місцях. Це спричинено майже повною відсутністю сальних залоз під очима та розташуванням щільної мережі кровоносних судин і кругового м’язу очей. Оскільки круговий м’яз має темно-червоне забарвлення, а судини – червоно-синє, то й шкіра у цій ділянці темна і виділяється. У такому випадку темні круги мають хронічний характер.
  • Нестача жиру. Із плином років організм старіє природним шляхом. Запускається цей процес вже у 25 років. Тоді навіть тоншим стає жировий прошарок під очима, якого завжди мало, а потім він ще й опускається. Тоді знову ж таки помітно темний відтінок кровоносних судин і кругового м’язу очей.
  • Пігментація. Ця особливість може бути у вас з народження або з’являтися з часом: круги під очима матимуть коричневе або жовтувате забарвлення. Такі ознаки є сигналом пришвидшеного вироблення меланіну та надмірної його кількості. Зазвичай гіперпігментація спровокована генетичною схильністю.
  • Дефіцит сну й інші проблеми. Коли ви мало спите та недостатньо відпочиваєте, то втома впливає на загальний стан шкіри, яка мала б регенеруватися уві сні. Синці під очима через брак сну матимуть сірий відтінок.
  • Глибоко посаджені очі. Це генетична особливість, яка візуально спричиняє ефект темних кіл під очима. Насправді їх немає, але за певного освітлення очі дають тінь.

Як позбутися від синців під очима

  • Здоровий сон та якісний відпочинок.
  • Застосування патчів.
  • Масаж охолодженим гель-роликом.
  • Використання сироватки з гіалуроновою кислотою, колагеном, вітаміном C, E, екстрактами рослин і ягід у складі.
  • Консилер.

Зокрема, у випадку тонкої шкіри або судин, близько розташованих до верхнього шару дерми, допомогти може освітлювальна мезотерапія та контурна пластика. Суть першої процедури полягає в періодичному введені під шкіру коктейлю з гіалуроновою кислотою, вітамінів та амінокислот. Для пластичного контуру вколюють прозорий філер на основі гіалуронової кислоти в носослізну борозну. Спеціаліст призначає вам курс, який залежить від стану вашої шкіри. Загалом ефект опісля зберігається від 6 до 12 місяців.

Анна Кравчук також рекомендує регулярно використовувати професійний крем для зони навколо очей. Наприклад, гіперпігментацію можна усунути за допомогою освітлювальних кремів, сироваток, пілінгів.