Тоні Чаар запевняє, що яблучний оцет може слугувати альтернативою сучасного бальзаму для ополіскування волосся після миття. "Головна перевага оцтового ополіскування – воно підходить усім типам волосся, пофарбованому чи ні, прямому чи хвилястому, короткому чи довгому, сухому чи жирному. Я віддаю перевагу яблучному чи виноградному оцту, але ні в якому разі не розведеній есенції: тільки натуральний продукт", – наголошує лікар-трихолог.

Читайте також: Як правильно мити голову: лайфхаки від hair-експерта

Користь оцту для волосся

  • Об’єм. Якщо у вас тонке і не надто густе волосся, то оцет зможе впоратися із функцією спеціальних спреїв чи пудри. Важливо, після ополіскування не змивати оцет водою: дозвольте волоссю висохнути, а специфічний запах вивітриться через годину.
  • Захист кольору. Тонні Чаар каже: "Фарбоване волосся довше зберігатиме свій колір, якщо 2 – 3 рази на тиждень ополіскувати його оцтом, який зберігатиме лусочки кутикули волосин закритими, що допоможе запобігти швидкому вимиванню пігменту".
  • Блиск. Через окремі причини волосся тьмяніє та втрачає природне сяйво, а оцет може повернути йому шовковий блиск. Також продукт буде корисним для прихильних стайлінгових засобів, які закупорюються у мікротріщинках на поверхні волосин, чим потовщують їх і забирають можливість відображати блиск. За допомогою оцту можна прибрати ці залишки мусів і пінок та розгладити поверхню волосин.
  • Чистота. Шампуні, призначені для щоденного використання, не завжди ефективно очищують волосся. Тому hair-стилісти рекомендують використовувати спеціальні засоби. Проте оцет може впоратися не гірше. Для цього його слід використовувати після миття волосся, але не як ополіскувач, а як шампунь, скуйовджуючи волосся і масажуючи шкіру голови.
  • Легке розчісування. "Жоден кондиціонер чи бальзам не роблять волосся таким легким і сприятливим для розчісування, як яблучний оцет. Особливо це оцінять власниці кучерявих локонів", – наголошує лікар трихолог з Торонто.

Як користуватися оцтом для волосся

Помийте голову звичним способом, використовуючи улюблений шампунь. Коли ретельно вимиєте залишки шампуню стічною водою, то сполосніть шевелюру під прохолодним душем. Потім перекиньте волосся наперед і поливайте оцтом на маківку голови, щоб рідина рівномірно стікала по пасмах від коренів до кінців. Для волосся середньої довжини використовуйте не більше чашки оцту. Дозвольте йому стекти якомога більше, а потім або залишайте так, або змийте продукт прохолодною водою. Аби отримати кращий результат, відмовтеся від сушіння волосся феном.